Informacje dla studentów
LabView - praca/zastosowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dobek   
czwartek, 05 marca 2015 20:25

Poniżej publikuję listę firm, które korzystają z LabView jako środowiska programistycznego. Co pewien czas rekrutują nowych pracowników.

http://www.veritech.pl/

http://extensa.com.pl

http://optinav.pl

http://www.tm-solutions.eu

http://www.woodward.com

http://www.alnea.pl

http://automatix.com.pl/

 

Archiwa LabView1 i LabView2 zawierają zbiór wybranych dokumentów opisujących użycie narzędzi National Instruments w praktyce przemysłowej. Wszystkie te dokumenty zostały wybrane/skopiowane ze strony www.ni.com i są ogólno-dostępne. Nie roszczę sobie do nich żadnych praw, nie jest autorem żadnego z nich, a ich publikacja ma wyłącznie charakter informacyjny i ma zachęcić studentów do nauki użytkowania narzędzi firmy National Instruments.

Poprawiony: piątek, 06 marca 2015 08:38
 
Prace dyplomowe i magisterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Dobek   
piątek, 24 stycznia 2014 15:28

Zainteresowanych szczegółami na temat możliwych do prowadzenia badań zapraszam na rozmowę (proszę o kontakt poprzez e-mail). Każda praca, dyplomowa lub magisterska, będzie miała charakter doświadczalny.

Możliwe jest wykonanie prac badawczych w celu zdobycia obu typów dyplomów w następujących obszarach:

Informatyka - zachęcam studentów Technologii Komputerowych do podjęcia się projektu w obszarze: kontroler Kinect + Visual Studio. Może to być projekt wymagający również wiedzy z dziedziny optyki klasycznej, lub czysto informatyczny. W pierwszym przypadku chodzi o realizację pomysłu nr 4 w zakładace Badania->Pomysły, a w drugim o badania psychoruchowe (najciekawsze by były w połączeniu z wirtualną rzeczywistością). Jestem tez otwarty na pomysływłasne studentów.

Optyka klasyczna - tematyka badań może obejmować obrazowanie wykorzystujące termo-optykę albo zwykłe projektowanie optyczne. Pierwsze zagadnienie ma charakter badawczy i powinno zostać wybrane przez osobę zainteresowaną w dalszym kroku doktoratem w dziedzinach podstawowych. Drugie zagadnienie jest wyraźnie aplikacyjne. Praca dyplomowa/magisterska z tej dziedziny ma dać studentowi podstawową wiedzę na temat klasycznych układów optycznych, ich budowy, projektowania oraz aberracji czyli niedoskonałości w obrazowaniu, które te układy wnoszą. Celem tej pracy miałoby być przygotowanie studenta do aplikowania o pracę np. tu: https://www.fotonowy.pl/o-instytucie/ (Konstruktor Optyki)

 

 

Poprawiony: środa, 05 czerwca 2019 08:53